Bachova terapie /Bachovy esence/

Iva Hemska

25. 6. 2021

Anglický lékař Edward Bach (1886-1936), pracoval nejprve v oblasti klasické medicíny, až později objevil sílu přírody. Na procházkách intuitivně cítil vibrace rostlin. Z rostlin dělal výluhy a pozoroval jejich vliv na průběh nemocí.

Zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, hrůza, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost. Všímal si reakcí pacientů na ostatní lidi, povahových rysů a nemocí, které se u nich objevily.

Bachovy  esence harmonizují stav naší mysli a pozitivně ovlivňují emocionální nerovnováhu, negativní pocity a způsoby myšlení. Pomáhají tyto emoce odstranit a vyměnit je za pozitivní, čímž spouštějí uzdravovací proces.

Tělo, duše a mysl tvoří jednotný celek, díky této skutečnosti harmonizuje Bachova terapie živý organismus jako celek. Podpora psychické pohody přispívá k upevnění nebo navrácení zdraví u každé věkové kategorie včetně dětí i zvířat.

 

Často mi je kladen dotaz: “A není to u Bachovy terapie pouze placebo efekt?”

Položím vám jednoduchou otázku: “Znají kojenci, malé děti a zvířata pojem placebo efekt?” A právě u dětí a zvířat Transformační terapie + Bachovy květové esence velmi rychle harmonizují jakékoli problémy.

Originální systém se skládá z 38 lahviček esencí (39 je Krizová esence), které se míchají přímo v tu chvíli (což je velmi důležité) na daného jedince a jeho problém.

Předem namíchané lahvičky opatřené štítky: komunikace, koncentrace, sebedůvěra, rozhodnutí, senioři, ženy atd. nejsou originální Bachovy esence.

Když si tyto esence zakoupíte a “fungovat” vám nebudou, nedivte se a Bachovy esence nezatracujte. To pouze léčebná lahvička neobsahovala vhodné esence k vaší harmonizaci.

„Pokud vycházím při hodnocení Bachovy květové terapie ze svých zkušeností, tak je to podle mne nejgeniálnější (a nejrychleji působící) systém, kterého můžeme bezbolestně v této hektické době využívat pro sebe, a hlavně své děti a zvířata pro rychlé emocionální zharmonizování.“

Klaním se před schopnostmi, citlivostí a intuicí dr. Edwarda Bacha.“ Iva

 

UŽÍVÁNÍ ESENCÍ:

DÁVKOVÁNÍ:
 • Základní dávkování je 4 střiky 4 krát denně. To je základní dávkování. Pokud máte vnitřní pocit, že potřebujete vícekrát, můžete si dát za den více dávek.
 • Žádné pravidelné intervaly není třeba dodržovat, jen mezi dávkami musí být alespoň 30 minut pauza.
 • Aplikace, přímo do pusy nebo do jakéhokoliv pití.

 

INFORMACE PRO UŽÍVÁNÍ BACHOVÝCH ESENCÍ:

 • Před použitím se nemusí protřepávat.
 • Aplikace je možná na jazyk, pod jazyk.
 • Esence se mohou brát normálně s jídlem.
 • Zvířatům lze kapat na pamlsek nebo do misky s jídlem.
 • Esence neovlivňují účinek léků. Spousta lidí je kombinuje s antidepresivy.
 • V ústech se držet nemusí.
 • Při užívání esencí se může pít alkohol.
 • Jako konzervant můžete do lahvičky přidat jakýkoli tvrdý alkohol.
 • Nejsou známé žádné kontraindikace.

 

Ceník:

Individuální konzultace na daný problém – forma online i offline

 

Každá započatá půlhodina :      500 Kč

Vytestování potřebné kombinace: 400 Kč

 

Každá vytestovaná lahvička navíc + 400 Kč (dospělý, dítě, domácí mazlíček)

 

POZOR, NOVINKA!

 • Harmonizace DOMOVA (bytů a obytných domů).
 • Harmonizace prostor k podnikání.
 • Velmi přínosné pro podnikání z domu.

 

 • Prostorovou směs doporučuji aplikovat tam, kde jsou nemocní lidé.

 

Energetická harmonizace (očista) prostoru a vztahů. Více >>>

Při zaslání Bachových esencí poštou + 100 Kč poštovné a balné

 

Zpětná vazba:

Krásný dobrý den paní Hemská,

před dvěma lety jsme spolu byli v kontaktu, byla jsem z Vás naprosto nadšená, takhle vyklidněná a nabitá pozitivní energií jako při (bohužel jen telefonickém kvůli covidu) kontaktu s Vámi jsem se nikdy necítila, potřebovala bych Vás asi domů 😃 Proto se obracím na bachovky opět na Vás.

Přeji příjemný den Lucka

 

Seznam Bachových esencí a jejich přínos pro vás:

 

 1. ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ (AGRIMONY)

Pomáhá podívat se na vše z nadhledu

Navozuje: Klid a mír. usnadňuje vyjádřit to, co chci. Schopnost vidět objektivně situaci. Ztotožnit se se svými problémy a být je schopen řešit. Umět rozlišit pozitivní i negativní stránky života. Navozuje vnitřní klid a napětí

 

 1. TOPOL OSIKA (ASPEN)

Pomáhá proti strachu z neznámých věcí. Proti panice bez zjevné příčiny.

Navozuje:  Pocity velké vnitřní síly, otevřenosti a nebojácnosti. Zbavení se strachu. Překonání nedůvěry, duševní vzkříšení. Schopnost být vnímavější a citlivější pro jemnější roviny vědomí. Pochopení vyšších duchovních světů. Snižuje svalové napětí.

 

 1. BUK (BEECH)

Pomáhá vžít se na chvíli do kůže jiného člověka – chápání – tolerance.

Navozuje:  Laskavost, snášenlivost a větší porozumění. Flexibilitu. Toleranci, soucítění s druhými. Schopnost porozumět a správně analyzovat. Dobré diagnostické schopnosti. Duchovní bystrozrak: pochopení pro různé vzory lidského chování a pro individuální cesty vývoje.

 

 1. ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ (CENTAURY)

Pomáhá k získání většího respektu.

Navozuje: Sílu a lepší sebe prosazení. Schopnost říci „ne“. Vymezit se. Uvědomění si vlastní ceny. Pochopení sebe a svého životního úkolu. Pomáhat žít samostatným životem. Vhodné pro oběti šikany

 

 1. ROŽEC (CERATO)

Pomáhá všem, kteří znevažují svůj vlastní názor. Nevěří své intuici.

Navozuje: Důvěru ve vnitřní hlas a vlastní úsudek. Přichází schopnost moudřeji a s jistotou. Obnovuje nadšení do života a citlivost učit se něčemu novému. Schopnost naslouchat své intuici, být v kontaktu se svou duší. Sjednocení abstraktního a konkrétního myšlení. Nalézání své individuální a kolektivní úlohy

 

6.SLÍVA TŘEŠŇOVÁ (CHERRY PLUM)

Pomáhá se silným emocionálním prožíváním.

Navozuje: Schopnost ovládat své chování. Otevřenost pro všechny změny a procesy v životě.  Poskytuje spojení se svým podvědomím. Vzrůstá vnitřní smír. Žijete spontánněji, s větší sebedůvěrou. Pochopení, že všechny překážky přispívají k našemu růstu a duchovnímu vývoji.

 

 1. POUPĚ JÍROVCE (CHESTNUT BUD)

Pomáhá zbavit se těžkostí způsobených opakováním chyb – vystoupíte z bludného kruhu.

Navozuje: Myšlenkovou pružnost, Zlepšuje učení a pomáhá soustředit pozornost na přítomný okamžik a na dění kolem sebe. Poučení se z vlastních chyb. Uvedení duchovních zkušeností do praxe.

 

 1. ČEKANKA OBECNÁ (CHICORY)

Pomáhá lidem, aby nechali věcem volný průběh.

Navozuje: Nesobeckou lásku, pravý cit, lásku a oddanost spolu se schopností pečovat o druhé bez očekávání nějaké protihodnoty. Odbourává kritizování malých věcí, nespokojenost. Umožní matkám „pustit“ své děti.

 

 1. BÍLÁ LESNÍ RÉVA (CLEMATIS)

Pomáhá zvládnout pocity slabosti a mdloby.

Navozuje: Koncentraci. Schopnost žít v realitě – tady a teď. Umělecky založeným lidem pomůže nalézt větší produktivitu. Bohatá inspirace v umělecké činnosti. Vhodná esence na podporu učení.

– Je součástí Krizové esence

 

 1. PLANÉ JABLKO (CRAB APPLE)

Pročišťuje a detoxikuje na psychické a fyzické úrovni.

Navozuje: Velkorysost. Přijímání sebe takové, jací jsme. Uvidíme život ze správné perspektivy. Přestanete se zaobírat maličkostmi. Vidět své tělo v krásném světle. Schopnost rozpoznat negativní vlivy a transformovat je. Pročišťuje a detoxikuje na psychické a fyzické úrovni.

 

 1. JILM (ELM)

Pomáhá uspokojit mysl, vidět věci z nadhledu a vrátit ztracenou sebedůvěru.

Navozuje: Sebedůvěru, dostatek sil, kompetetnost, efektivitu

Nápomocná při „vyhoření“.

 

 1. HOŘEC NAHOŘKLÝ (GENTIAN)

Pomáhá být úspěšný. Obnovuje houževnatost.

Navozuje: Optimistický přístup k životu. Podněcuje pocit, že to, co tvoříte a děláte, je skutečně dost dobré. Schopnost přijímat a řešit konflikty. Vidět kladné stánky života.

 

 1. HLODAŠ EVROPSKÝ (GORSE)

Pomáhá z beznaděje a uvědomění si, že nejsou ztraceny všechny šance a vyhlídky. Obnovuje houževnatost, odolnost a vitalitu.

Navozuje: Pozitivní vyrovnanost a umožní s obnovenou nadějí pohlížet na život z té lepší stránky. Pochopení a akceptování svého osudu a karmy. Pomáhá řešit situace tak, jak přichází s důvěrou ve zlepšení.

Typická věta: „Stejně to nemá smysl, mně už nic nepomůže.“

 

 1. VŘES OBECNÝ (HEATHER)

Pomáhá odpoutat svou mysl od sebe a přemýšlet o jiných důležitých problémech.

Navozuje: Pohodu. Vnitřní jistotu a schopnost naslouchat ostatním lidem. Vcítění se, soucit a objektivitu. Pomáhá respektovat jiný názor. Obnovuje vyrovnanost. Naplňuje srdíčko láskou.

 

 1. CESMÍNA OSTROLISTÁ (HOLLY)

Pomáhá zharmonizovat vše, co je opakem lásky – žárlivost, pomstychtivost, nenávist, podezírání, závist. Cesmína je esence, která je naprosto úžasná svou schopností – otevřít srdce.

Napomáhá: Otevře srdeční centrum. Usnadní projevy lásky, odpuštění a porozumění. Umožní pochopení svých citů. Navozuje velkorysost.

 

Má zkušenost s cesmínou: Až po otevření srdečního centra se mohou naplno rozvinout vaše schopnosti, dary, potenciál, které v sobě KAŽDÝ máme.

 

 1. ZIMOLEZ – KOZÍ LIST (HONEYSUCKLE)

Pomáhá žít a soustředit se na přítomnost a podívat se na minulost z nadhledu. Napomáhá přizpůsobit se momentální změně.

Navozuje: Žít přítomnost se zájmem a optimismem. Schopnost změny. Čerpání zkušeností z minulosti a jejich uplatňování v přítomnosti. Umožní uzavřít minulost. Přizpůsobení se aktuální situaci – řešit vše tady a teď.

 

 1. HABR OBECNÝ (HORNBEAM)

Pomáhá pustit se do práce a udělat, co je třeba.

Navozuje: Vitalitu. Duševní aktivitu. Pocit chladné a jasné hlavy. Oživuje mysl a dodá nadšení k vyrovnání se s nároky, které jsou na člověka kladeny. Možnost změny, jistotu, sílu zvládat své úkoly. Radost a chuť a mentální sílu jít do akce. Přestanete před sebou hrnout své úkoly a povinnosti.

 

 1. NETÝKAVKA ŽLÁZONOSNÁ (IMPATIENS)

Pomáhá zvládnout psychické a mentální podráždění. Navozuje trpělivost, klid a chuť ke spolupráci.

Navozuje: Pochopení a porozumění pro ostatní. Dobromyslnost, jemnost. Více klidu a diplomatického chování. Vnitřní nezávislost. Uvolňuje napětí, podrážděnost, vznětlivost, výbušnost.

– Součást krizové esence

 

 1. MODŘÍN OPADAVÝ (LARCH)

Obnovuje sebejistotu a ochotu to zkusit. Jít do akce. Věřit v úspěch (i finanční)

Navozuje: Aktivitu a vytrvalost v započatém díle. Iniciativu. Otevřenost pro nové názory. Sebedůvěra vzrůstá s každým i sebemenším úspěchem. Jste schopni pustit se i do složitějších úkolů s přesvědčením, že je hravě zvládnete. Posiluje imunitu

 

 1. KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ (MIMULUS)

Pomáhá sesbírat odvahu a čelit strachu.

Navozuje: Osvobozuje a překračuje hranice strachu. Vyvolává projevy odvahy, síly a porozumění bez ztráty citlivosti. Člověk přeroste své strachy a jde světem se vztyčenou hlavou, klidně a vesele. Uvolní se energetická dráha ledvin. Ledviny se osvobodí od strachu.

 

 1. HOŘČICE POLNÍ (MUSTARD)

Pomáhá rozptýlit tmavý mrak, aby znovu zasvítilo slunce.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní klid, radost a stálou jasnější náladu. Stabilitu ve dnech dobrých i zlých. Schopnost zvládat životní zkoušky a těžkosti.

Dobrá pro dospívající, kteří se cítí nešťastní a bezpříčinně se u nich střídají nálady.

 

 1. DUB LETNÍ (OAK)

Pomáhá znovu získat sílu.

Navozuje: Pružnost a odolnost vůči stresu. Umožní vám odpočinout si. Schopnost překážky překonávat zlehka. Hravost a radost ze života. Srdce, cit a vitalita znovu oživnou.

 

 1. OLIVA (OLIVE)

Pomáhá doplnit a obnovit ztracenou energii.

Navozuje: Regenerace sil a znovunabytí rovnováhy. Flexibilní reakce v náročných obdobích života. Obnovuje energii a vitalitu a dobrou náladu. Ideální při akutních stavech. Vhodné pro matky během porodu, při kojení nebo bezesných nocí.

 

24.BOROVICE LESNÍ (PINE)

Pomáhá zvládnout pocity viny.

Navozuje: Vnitřní osvobození, vyrovnanost.  Akceptování sebe sama. Uvědomění vlastní hodnoty a síly. Odpuštění sobě samému. Dokáže připustit své vlastní nedostatky s pocitem soucitu k sobě samému s upřímnou lítostí, ne s pocitem viny.

 

 1. ČERVENÝ KAŠTAN (RED CHESTNUT)

Pomáhá zbavit se strachu, abychom racionálně mysleli na rodinu a lásku.

Navozuje: Optimismus. Důvěru. Víra v dobré konce. Důvěra, odvaha. Schopnost pustit své blízké z očí, neobávat se o ně a věřit, že se o sebe dobře postarají. Ruší nezdravá energetická napojení např. mezi dítě-matka, žena-muž, zdravotní sestra-pacient, vychovatel-student, páníček-domácí mazlíček…atd.

Přináší schopnost pustit své blízké z očí, nepociťovat strach a věřit, že se o sebe postarají. Přichází optimismus. Důvěra, že vše dobře dopadne. Přestříhává pupeční šňůru.

 

 1. DEVATERNÍK PENÍZKOVITÝ (ROCK ROSE)

Pomáhá zbavit se děsivých snů, ohromujícího strachu, chvění žaludku, bolest v solar plexus

PROTIŠOKOVÁ ESENCE

Navozuje. Síla k řešení složitých situací. Přináší pocity skoro až nadlidské odvahy. Posiluje vnitřní přesvědčení. Vytrvalost v extrémních situací. Zharmonizování centra solar plexus.. pocity štěstí a bezpečí.

– Je součástí Krizové esence

 

 1. VODA Z LÉČIVÝCH PRAMENŮ (ROCK WATER)

Pomáhá, aby se lidi stali shovívavějšími a méně přísnými.

Navozuje: Flexibilitu. Názorovou pružnost. Vnitřní radost a mír.  Schopnost přizpůsobení se a schopnost nechat odejít mentální koncepty. Vlídnost a laskavost, zejména pak ve vztahu k sobě. Zbavíte se potřeby být lepší, než jste.  Přijímáte sebe takový, jací jste. Umožní vám podívat se na situace a život z jiného úhlu.  Odpočíváte a bavíte se.

 

 1. CHMEREK ROČNÍ (SCLERANTHUS)

Pomáhá lidem nasměrovat své myšlenky tak, aby jasněji viděli své možnosti a naučili se poznávat své vědomí.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní rovnováhu. Uklidnění. Jistotu. Stabilitu. Schopnost přijímat ve správný čas správná rozhodnutí. Schopnost vytvořit si vlastní názor.

 

29.SNĚDEK OKOLIČNATÝ (STAR OF BETHLEHEM)

Pomáhá osvobodit mysl od smutku. „Léčí“ nezahojené jizvy na úrovni srdce.

Navozuje: Utišení duše a bolesti, vnitřní sílu a probuzení se. Regeneraci. Posílení nervového systému. Uvolňuje organismu hojivou energii a umožní jí působit ještě účinněji. Útěchu duše. Schopnost orientace. Energetické pročištění. Usnadňuje zapomenout na staré bolesti.

– Je součástí Krizové esence

 

 1. KAŠTAN JEDLÝ (SWEET CHESTNUT)

Pomáhá rozhrnou závoj beznaděje a navrátit víru.

Navozuje: Důvěru ve vyšší vedení. Vysvobození. Znovunalezení sama sebe. Pochopení změny a nové šance. Víru. Schopnost zvládat životní překážky s důvěrou ve vítězství. Znovuzrození a vnitřní přerod. Vyrovnáte se se ztrátou blízkého. Mentální stabilitu. Odolnost.

 

 1. SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ (VERVAIN)

Pomáhá využívat svou energii cílevědomě a s láskou k úkolu, který za to stojí.

Pomáhá polevit, odpočívat a regenerovat své síly

Navozuje: Sebeovládání, Zdravé nadšení. Inspirace. Vnášení světla do života jiných. Vnitřní

– přílišná horlivost, fanatizmus, neschopnost odpočívat pro přílišné zaneprázdnění mysli.

 

 1. VINNÁ RÉVA (VINE)

Pomáhá projevit více porozumění. Pomáhá lépe pouštět zabudovaná dogmata.

Navozuje: Schopnost pomáhat druhým. Být nástrojem vyššího vedení. Přirozená autorita, bez potřeby prosazovat pouze sebe a své názory. Pozitivní vůdčí schopnosti. Moudrý vůdce. Respekt vůči ostatní.

 

 1. VLAŠSKÝ OŘECH (WALNUT)

Je přínosem pro všechny, kteří se rozhodli udělat v životě krok kupředu. Skončit se zastaralými konvencemi. Nechat za sebou staré hranice a omezení a začít úplně znovu.

Navozuje: Nezaujatost. Adaptabilitu. Opuštění minulosti. Umožňuje nový začátek – např. změna zaměstnání, rozvod. Děti – jakékoli změny. Nástup do školky, školy, střídavá péče, rozvod rodičů  apod.. Člověk je imunní proti vnějším vlivům a otevřený vnitřním vnuknutím. Definitivní osvobození ze stínů minulosti.

 

 1. ŽEBRATKA BAHENNÍ (WATER VIOLET)

Pomáhá vycházet s lidmi přátelsky a udržet si svou hrdost. Přiblížit se ostatním.

Navozuje: Moudrost. Nezávislost. Klid. Důvěru. Pokoru. Usnadňuje společenské kontakty. Otevřenost. Pro druhé je vzorem vyrovnaného a vnitřně nezávislého člověka.

 

 1. BÍLÝ KAŠTAN (WHITE CHESTNUT)

Pomáhá zbavit se duševního kolotoče.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní klid a mír. Konstruktivní využití mentální úrovně. Umožní vystoupit ze svých myšlenek. Přináší vyrovnanou mysl. Jasnou a chladnou hlavu se schopností lépe se soustředit a uvažovat metodicky a konstruktivně. Vystoupíte ze své samomluvy.

 

 1. SVEŘEP VĚTEVNATÝ (WILD OAT)

Pomáhá pochopit vlastní potenciál a dokonale ho rozvinout.

Navozuje: Jasné představy o své životní cestě. Rozhodnost. Vnitřní jistotu, klid. Nalezení pravého životního poslání. Schopnost dělat dobře mnoho věcí, podle okolností i několik povolání najednou a úspěšně.

 

 1. PLANÁ ŠÍPKOVÁ RŮŽE (WILD ROSE)

Obnovuje životní sílu a vůli žít

Navozuje: Radost a chuť do života. Aktivitu. Vnitřní motivaci. Nový zájem o život. Potěšení ze života

Člověk denně nachází nový zájem o život.

 

 1. VRBA ŽLUTÁ (WILLOW)

Umožní získat pozitivní základní postoj, kdy člověk přejímá za svůj osud plnou zodpovědnost.

Navozuje: Dobrou náladu. Schopnost odpustit a zapomenout minulé nespravedlnosti, takže si život mohou znovu užívat. Tímto způsobem si přitahují pozitivní životní okolnosti a vztahy. Dřívější „oběť“ bere svůj osud sama do vlastních rukou.

 

„Až zbavením se pocitu křivdy, zloby  můžeme uchopit život do svých rukou“ Iva H.

 

 1. KRIZOVÁ ESENCE (RESCUE REMEDY) – OBSAHUJE 5 ESENCÍ
 • Cherry Plum (Slíva třešňová) – zoufalství, strach ze ztráty sebekontroly, hysterie
 • Clematis (Bílá lesní réva) – nepozornost, lhostejnost, bezvědomí
 • Impatiens (Netýkavka žlázonosná) – netrpělivost, předrážděnost, silné vnitřní napětí
 • Rock Rose (Devaterník penízkovitý) – nezvládnutelný strach, úzkost, panika, bolest
 • Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý) – následky fyzického nebo psychického šoku

 

Rescue produkty jsou nejznámější a nejrozšířenější kombinací Bachových esencí. Používají se ve všech krizových a šokových situacích, přičemž pod pojmem šok nebo krize rozumíme všechno, co narušuje náš energetický systém – od stavu rozčilení, vnitřního strachu a napětí, příjmu špatné zprávy, až po těžkou nehodu či ztrátu vědomí.

Přinášejí úlevu, vnitřní klid a harmonii uvnitř vás a okolo vás.

Rescue produkty fungují také jako stabilizační a podpůrný prostředek při různých terapiích. Podporují v těle člověka sebeléčivé síly, které se snižují právě prožívaným traumatem, vnitřním neklidem, strachem a úzkostí.

 

NAVOZUJÍ:
 • Harmonizuje emoce a tím nás stabilizuje, zklidňuje.
 • Uvolňuje napětí, stres, strachy, úzkost, paniku.
 • Zabraňuje šoku, traumatu, hysterii, neadekvátním reakcím.
 • Pomáhá nastartovat samoléčivé síly organismu.
 • Urychluje uzdravování a rekonvalescenci.
 • Stabilitu. Uklidňuje a harmonizuje, přináší psychickou pohodu pro klidnější prožití dne.

 

VŠECHNY BACHOVY ESENCE VČETNĚ KRIZOVÉ ESENCE NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI, ALE MŮŽOU JI VELMI DOBŘE DOPLNIT A PODPOŘIT.

Bachova květová terapie je součástí všech Transformačních terapií a pomáhá posilovat účinky celého transformačního procesu. Klient po terapii odchází z poradny s esencí namíchanou přímo na jeho problém. Užívá ji dle specifické potřeby svého těla po dobu, kterou si jeho tělo vyžádá.

Další příspěvky