Bachova terapie /Bachovy esence/

Iva Hemska

25. 6. 2021

Anglický lékař Edward Bach (1886-1936), pracoval nejprve v oblasti klasické medicíny, až později objevil sílu přírody. Na procházkách intuitivně cítil vibrace rostlin. Z rostlin dělal výluhy a pozoroval jejich vliv na průběh nemocí.

Zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, hrůza, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost. Všímal si reakcí pacientů na ostatní lidi, povahových rysů a nemocí, které se u nich objevily.

Bachovy  esence harmonizují stav naší mysli a pozitivně ovlivňují emocionální nerovnováhu, negativní pocity a způsoby myšlení. Pomáhají tyto emoce odstranit a vyměnit je za pozitivní, čímž spouštějí uzdravovací proces.

Tělo, duše a mysl tvoří jednotný celek, díky této skutečnosti harmonizuje Bachova terapie živý organismus jako celek. Podpora psychické pohody přispívá k upevnění nebo navrácení zdraví u každé věkové kategorie včetně dětí i zvířat.

 

Často mi je kladen dotaz: “A není to u Bachovy terapie pouze placebo efekt?”

Položím vám jednoduchou otázku: “Znají kojenci, malé děti a zvířata pojem placebo efekt?” A právě u dětí a zvířat Transformační terapie + Bachovy květové esence velmi rychle harmonizují jakékoli problémy.

Originální systém se skládá z 38 lahviček esencí (39 je Krizová esence), které se míchají přímo v tu chvíli (což je velmi důležité) na daného jedince a jeho problém.

Předem namíchané lahvičky opatřené štítky: komunikace, koncentrace, sebedůvěra, rozhodnutí, senioři, ženy atd. nejsou originální Bachovy esence.

Když si tyto esence zakoupíte a “fungovat” vám nebudou, nedivte se a Bachovy esence nezatracujte. To pouze léčebná lahvička neobsahovala vhodné esence k vaší harmonizaci.

„Pokud vycházím při hodnocení Bachovy květové terapie ze svých zkušeností, tak je to podle mne nejgeniálnější (a nejrychleji působící) systém, kterého můžeme bezbolestně v této hektické době využívat pro sebe, a hlavně své děti a zvířata pro rychlé emocionální zharmonizování.“

Klaním se před schopnostmi, citlivostí a intuicí dr. Edwarda Bacha.“ Iva

 

UŽÍVÁNÍ ESENCÍ:

DÁVKOVÁNÍ:
 • Základní dávkování je 4 střiky 4 krát denně. To je základní dávkování. Pokud máte vnitřní pocit, že potřebujete vícekrát, můžete si dát za den více dávek.
 • Žádné pravidelné intervaly není třeba dodržovat, jen mezi dávkami musí být alespoň 30 minut pauza.
 • Aplikace, přímo do pusy nebo do jakéhokoliv pití.

 

INFORMACE PRO UŽÍVÁNÍ BACHOVÝCH ESENCÍ:

 • Před použitím se nemusí protřepávat.
 • Aplikace je možná na jazyk, pod jazyk.
 • Esence se mohou brát normálně s jídlem.
 • Zvířatům lze kapat na pamlsek nebo do misky s jídlem.
 • Esence neovlivňují účinek léků. Spousta lidí je kombinuje s antidepresivy.
 • V ústech se držet nemusí.
 • Při užívání esencí se může pít alkohol.
 • Jako konzervant můžete do lahvičky přidat jakýkoli tvrdý alkohol.
 • Nejsou známé žádné kontraindikace.

 

Ceník:

 

Vytestování směsi Bachových Esencí s konzultací:

Osobní nebo na dálku – telefon (volám já)

Cena:  1250 kč

 

Délka: do 1h

 

Každých 15 minut navíc:
+ 200kč

 

Zároveň máte možnost nechat si namíchat Bachovy esence pro vaše děti, členy rodiny, babička, dědečky, domácí mazlíčky. Atd.

Cena se navyšuje: + 400 Kč

 

 

Vytestování a namíchání směsi Bachových esencí BEZ konzultace

 

Ceník: 

 

Osobní předání – 890 kč

(možnost nechat na recepci. Vyzvednutí od 7h – 18h, prac. dny)

 

Na dálku – 990Kč

(Poštovné je součástí ceny. Posílám Českou poštou)

 

Zároveň máte možnost nechat si namíchat Bachovy esence pro vaše děti, členy rodiny, babičky, dědečky,domácí mazlíčky. Atd.

Cena se navyšuje: + 400 Kč

 

 

Co udělat pro vytestování směsi Bach. E na dálku:

Do e-mailu nebo kont. formuláře napište:

 • Vaše jméno a datunm narození
 • Adresu pro doručení
 • A  stačí pouze napsat:
  řeším  vztah k sobě
  řeším  vztahy v rodině
  řeším práci
  pokud řešíte navíc zdarví, tak napište + zdraví (PROSÍM, NEPOPISUJTE co řešíte a svůj zdravotní stav)

Ode mne obdržíte  účtu a po převedení peněz vám zašlu vytestované Bachovy esence do 6 prac. dnů.

 

 

POZOR, NOVINKA!

 • Harmonizace DOMOVA (bytů a obytných domů). Více >>> 
 • Harmonizace prostor k podnikání  Více >>> –  Velmi přínosné pro podnikání z domu.
 • Prostorovou směs doporučuji aplikovat tam, kde jsou nemocní lidé.


Při zaslání Harmonizačních směsí poštou – cena: 1790 Kč 

 

Zpětná vazba:

Krásný dobrý den paní Hemská,

před dvěma lety jsme spolu byli v kontaktu, byla jsem z Vás naprosto nadšená, takhle vyklidněná a nabitá pozitivní energií jako při (bohužel jen telefonickém kvůli covidu) kontaktu s Vámi jsem se nikdy necítila, potřebovala bych Vás asi domů 😃 Proto se obracím na bachovky opět na Vás.

Přeji příjemný den Lucka

 

Seznam Bachových esencí a jejich přínos pro vás:

 

1. ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ (AGRIMONY)

Klíčová slova: Nadhled. Vnitřní klid

Co teď chci žít? Klid a mír. Vyjadřuji to, co chci. Jsem schopen objektivně vidět situaci. Ztotožňuji se se svými problémy a jsem schopen je řešit s nadhledem. Umím rozlišit pozitivní i negativní stránky života. Zažívám vnitřní klid a napětí. Svým starostem se mohu srdečně zasmát, protože mi je jasná jejich relativní bezvýznamnost.

Dívám se na sebe objektivně – znám své světlo, svůj stín.

Esence ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ umožní podívat se na vše z nadhledu nebo odstupem.

Navozuje: Klid a mír. usnadňuje vyjádřit to, co chci. Schopnost vidět objektivně situaci. Ztotožnit se se svými problémy a být je schopen řešit. Umět rozlišit pozitivní i negativní stránky života. Navozuje vnitřní klid a napětí

 

2. TOPOL OSIKA (ASPEN)

Klíčová slova: Odvaha. Stabilita

Co teď chci žít? Pocity velké vnitřní síly, otevřenosti a nebojácnosti. Překonávám nedůvěru. Jsem vnímavý a citlivý pro citlivý pro jemnější roviny vědomí. JÁ a mé tělo jsme uvolněný bez obav a strachu.  S odvahou se pouštím do čehokoli.

Důvěřuji a miluji.

Esence TOPOL OSIKA pomáhá proti strachu z neznámých věcí. Proti panice bez zjevné příčiny.

 

Navozuje:  Pocity velké vnitřní síly, otevřenosti a nebojácnosti. Zbavení se strachu. Překonání nedůvěry, duševní vzkříšení. Schopnost být vnímavější a citlivější pro jemnější roviny vědomí. Pochopení vyšších duchovních světů. Snižuje svalové napětí.

 

3. BUK (BEECH)

Klíčova slova: Tolerance. Soucit.

Co teď chci žít? Laskavost, snášenlivost a větší porozumění. Flexibilitu. Toleranci, soucítění s druhými.
Jsem schopný porozumění a správné analýzy. Mám dobré diagnostické schopnosti. Duchovní bystrozrak: chápu různé vzory lidského chování a individuální cesty vývoje. Nekritizuji, neporovnávám.

Jsem v souladu sám se sebou i s druhými.

Esence BUK umožní vžít se na chvíli do kůže jiného člověka – chápání – tolerance.

Navozuje:  Laskavost, snášenlivost a větší porozumění. Flexibilitu. Toleranci, soucítění s druhými. Schopnost porozumět a správně analyzovat. Dobré diagnostické schopnosti. Duchovní bystrozrak: pochopení pro různé vzory lidského chování a pro individuální cesty vývoje.

 

5. ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ (CENTAURY)

Klíčová slova: Získání respektu. Sebeprosazení.

Co teď chci žít? Umím říct ANO, ale na správném místě umím říct i NE. Integruji se ve skupině, ale zachovávám si při tom svou vlastní integritu.  Žiji moudře, podle vlastních vnitřních cílů. Svůj život umím zasvětit své skutečné úloze. Znám svou cenu a jsem samostatný.

Jsem odpovědný za vše, co ve svém životě vytvářím.

Esence ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ umožní získat větší respekt.

Navozuje: Sílu a lepší sebe prosazení. Schopnost říci „ne“. Vymezit se. Uvědomění si vlastní ceny. Pochopení sebe a svého životního úkolu. Pomáhat žít samostatným životem. Vhodné pro oběti šikany

 

5. ROŽEC (CERATO)

Klíčová slova: Sebeprosazení, intuice. Jistota

Co chci teď žít? Důvěřuji ve svou intuici a vlastní úsudek. Nechávám se vést vnitřním hlasem, důvěřuji si a stojím za svým rozhodnutím. Získaným informacím věřím a umím jich využít. Objevuji své individuální a kolektivní úlohy.

Z myšlenky roste energie a z energie roste myšlenka.

Esence ROŽEC  umožní všem, kteří znevažují svůj vlastní názor, věřit mu. věřit svému vnitřnímu hlasu, své  intuici.

Navozuje: Důvěru ve vnitřní hlas a vlastní úsudek. Přichází schopnost moudřeji a s jistotou. Obnovuje nadšení do života a citlivost učit se něčemu novému. Schopnost naslouchat své intuici, být v kontaktu se svou duší. Sjednocení abstraktního a konkrétního myšlení. Nalézání své individuální a kolektivní úlohy

 

6. SLÍVA TŘEŠŇOVÁ (CHERRY PLUM)

Klíčová slova: Odvaha. Síla. Spontánnost. Uvolnění emocionálního prožívání.

Co chci teď žít? Získávám velké duchovní poznatky, rozeznávám svou pravou životní úlohu a dosahuji obrovských pokroků ve vývoji. Zažívám vnitřní mír. Žiji spontánně, se sebedůvěrou.  Vím, že všechny překážky se dají vyřešit a přispívají k mému růstu a duchovnímu vývoji. Jsem otevřený pro všechny změny a procesy v životě, spojený se svým podvědomím.

Jsem v souladu s vesmírným zákonem a řádem.

Esence SLÍVA TŘEŠŇOVÁ pomůže se silným emocionálním prožíváním.

Navozuje: Schopnost ovládat své chování. Otevřenost pro všechny změny a procesy v životě.  Poskytuje spojení se svým podvědomím. Vzrůstá vnitřní smír. Žijete spontánněji, s větší sebedůvěrou. Pochopení, že všechny překážky přispívají k našemu růstu a duchovnímu vývoji.

 

7. POUPĚ JÍROVCE (CHESTNUT BUD)

Klíčová slova: Poučení se ze zkušeností. Začít jinak.

Co chci teď žít? Jsem myšlenkově pružný. Zbavuji se těžkostí způsobených opakováním chyb – vystupuji z bludného kruhu. Umím žít v přítomnosti. Soustředím se a zaměřuji pozornost na přítomný okamžik a na dění kolem sebe. Poučuji se z vlastních chyb. Uvádím své duchovní zkušeností do praxe.

Vítám každou novou zkušenost, která ke mně přichází a beru si z ní poučení.

Esence POUPĚ JÍROVCE Pomáhá zbavit se těžkostí způsobených opakováním chyb – vystoupíte z bludného kruhu.

Navozuje: Myšlenkovou pružnost, Zlepšuje učení a pomáhá soustředit pozornost na přítomný okamžik a na dění kolem sebe. Poučení se z vlastních chyb. Uvedení duchovních zkušeností do praxe.

 

8. ČEKANKA OBECNÁ (CHICORY)

Klíčové slovo: Žít bez očekávání. Nezištná láska.

Co chci teď žít? Nechávám věci plynout. Žiji nesobeckou lásku, pravý cit, lásku a oddanost spolu se schopností pečovat o druhé bez očekávání nějaké protihodnoty. Nekritizuji, neupozorňuji a jsem spokojený s tím, co mám. Daruji, aniž bych očekával nebo aniž bych potřeboval něco na oplátku. Jako matka umím „pustit“ své děti.

Cit vede k soucitu a soucit k harmonii.

Esence ČEKANKA OBECNÁ  umožní lidem, aby nechali věcem volný průběh.

Navozuje: Nesobeckou lásku, pravý cit, lásku a oddanost spolu se schopností pečovat o druhé bez očekávání nějaké protihodnoty. Odbourává kritizování malých věcí, nespokojenost. Umožní matkám „pustit“ své děti.

 

9. BÍLÁ LESNÍ RÉVA (CLEMATIS)

Klíčová slova: Koncentrace. Žít tady a teď. Realizace nápadů.

Co chci teď žít? Vládnu svému myšlenkovému světu a denně získávám z reality nové podněty, protože chápu a akceptuji souvislosti mezi různými světy a nacházím v nich hluboký smysl.
Ve svém umělecké tvorbě jsem bohatě inspirován k činnosti a produktivitě. Nemám své nápady pouze v hlavě, ale umím s nimi vyjít na světlo. Jsem produktivní.

Jsem tady a teď.

Esence BÍLÁ LESNÍ RÉVA umožní zvládnout pocity slabosti a mdloby.

Navozuje: Koncentraci. Schopnost žít v realitě – tady a teď. Umělecky založeným lidem pomůže nalézt větší produktivitu. Bohatá inspirace v umělecké činnosti. Vhodná esence na podporu učení.

– Je součástí Krizové esence

 

10.PLANÉ JABLKO (CRAB APPLE)

Klíčová slova: Nadhled. Krása. Velkorysost

Co chci teď žít?  Přijímám sebe takový, jaký jsem. Nenechám se maličkostmi vyvést z míry. Život vidím ze správné perspektivy. Nezaobírám se maličkostmi.  Jsem krásný, mé tělo je krásné. Jak na duši, tak na těle.  Rozpoznávám negativní vlivy a umím je transformovat. Pročišťuji se na psychické a fyzické úrovni.

Nadechuji světlo a vydechuji tmu.

Esence PLANÉ JABLKO pročišťuje a detoxikuje na psychické a fyzické úrovni.

Navozuje: Velkorysost. Přijímání sebe takové, jací jsme. Uvidíme život ze správné perspektivy. Přestanete se zaobírat maličkostmi. Vidět své tělo v krásném světle. Schopnost rozpoznat negativní vlivy a transformovat je. Pročišťuje a detoxikuje na psychické a fyzické úrovni.

 

11. JILM (ELM)

Klíčová slova: Pomáhá uspokojit mysl, vidět věci z nadhledu a vrátit ztracenou sebedůvěru.

Co chci teď žít? Svou energii věnuji tam, kde to má význam. Jsem výkonný do té míry, aby mi to neubližovalo. Nemusím řešit vše, teď hned, pomoc přijde vždy v pravý čas. Problémy vidím ve správných proporcích. Jsem nad věcí. Dopřávám si radosti a odpočinek.

Vybírám si takové úkoly, které zvládám.

Esence JILM pomáhá uspokojit mysl, vidět věci z nadhledu a vrátit ztracenou sebedůvěru.

Navozuje: Sebedůvěru, dostatek sil, kompetetnost, efektivitu

Nápomocná při „vyhoření“.

 

12. HOŘEC NAHOŘKLÝ (GENTIAN)

Klíčová slova: Důvěra. Houževnatost. Optimismus

Co chci teď žít? To, co tvořím a dělám je skutečně dost dobré. Umím přijímat a řešit konflikty s klidem a rozvahou. Vidím kladné stránky života. V mém životě není pro nezdary místo, vždy umím začít znovu nebo jinak s dostatečnou energii. Životní nesnáze překonávám s dobrou myslí a vytrvalostí.

Světlo je vidět jen ve tmě.

Esence HOŘEC NAHOŘKLÝ  umožní být úspěšný. Obnovuje houževnatost.

Navozuje: Optimistický přístup k životu. Podněcuje pocit, že to, co tvoříte a děláte, je skutečně dost dobré. Schopnost přijímat a řešit konflikty. Vidět kladné stánky života.

 

13. HLODAŠ EVROPSKÝ (GORSE)

Klíčová slova: Houževnatost. Naděje Vitalita

Co chci teď žít?

S obnovenou nadějí a pozitivní vyrovnaností pohlížím na život z té lepší stránky. Vzniklé situace řeším tak, jak přicházejí s důvěrou ve zlepšení a jejich pozitivnímu vyřešení. Jsem přesvědčen, že se nakonec vše dobře dopadne. Nikdy nesmím říkat „nikdy“ nebo „stejně to nemá smysl, mně už nic nepomůže.“

Vždy mám naději.

Esence HLODAŠ EVROPSKÝ pomáhá z beznaděje a uvědomění si, že nejsou ztraceny všechny šance a vyhlídky. Obnovuje houževnatost, odolnost a vitalitu.

Navozuje: Pozitivní vyrovnanost a umožní s obnovenou nadějí pohlížet na život z té lepší stránky. Pochopení a akceptování svého osudu a karmy. Pomáhá řešit situace tak, jak přichází s důvěrou ve zlepšení.

Typická věta: „Stejně to nemá smysl, mně už nic nepomůže.“

 

14. VŘES OBECNÝ

Klíčová slova: Vcítění se. Ochota. Láska

Co chci teď žít: Odpoutávám svou mysl od sebe a přemýšlím i o jiných důležitých problémech. S ochotou a klidem naslouchám druhým lidem. Vyzařuji sílu a spolehlivost. Mé srdce je naplněno láskou.

Život znamená dávat i brát.

Esence VŘES OBECNÝ umožní odpoutat svou mysl od sebe a přemýšlet o jiných důležitých problémech.

Navozuje: Pohodu. Vnitřní jistotu a schopnost naslouchat ostatním lidem. Vcítění se, soucit a objektivitu. Pomáhá respektovat jiný názor. Obnovuje vyrovnanost. Naplňuje srdíčko láskou.

 

15. CESMÍNA OSTROLISTÁ (HOLLY)

Klíčová slova: Láska na všech úrovních. Síla

Co chci teď žít: Jsem velkorysý a otevřený pro lásku v jakékoli podobě. Dokážu odpustit a lásku projevit. Na tento svět jsem přišel lásku rozdávat a dostávat. Vše je v rovnováze a pohodě. Jsem klidný, vyrovnaný bez projevu negativních emocí.

(Má zkušenost s cesmínou: Až po otevření srdečního centra se mohou naplno rozvinout vaše schopnosti, dary, potenciál, které v sobě KAŽDÝ máme. Iva)

Jsem světlo a láska.

Esence CESMÍNA OSTROLISTÁ  zharmonizuje vše, co je opakem lásky – žárlivost, pomstychtivost, nenávist, podezírání, závist. Cesmína je esence, která je naprosto úžasná svou schopností – otevřít srdce.

Napomáhá: Otevře srdeční centrum. Usnadní projevy lásky, odpuštění a porozumění. Umožní pochopení svých citů. Navozuje velkorysost.

 

16. ZIMOLEZ – KOZÍ LIST (HONEYSUCKLE)

Klíčová slova: Žít tady a teď. Uzavření minulosti.

Co chci teď žít: Žiji v přítomnosti se zájmem a optimismem a na minulost nahlížím z nadhledu. Přizpůsobuji se aktuální situaci – žiji a řeším vše tady a teď. Neutíkám do minulosti. Jsem schopen jakékoli změny.

Žiji pro dnešní den.

Esence ZIMOLEZ umožní žít a soustředit se na přítomnost a podívat se na minulost z nadhledu. Napomáhá přizpůsobit se momentální změně.

Navozuje: Žít přítomnost se zájmem a optimismem. Schopnost změny. Čerpání zkušeností z minulosti a jejich uplatňování v přítomnosti. Umožní uzavřít minulost. Přizpůsobení se aktuální situaci – řešit vše tady a teď.

 

17. HABR OBECNÝ (HORNBEAM)

Klíčová slova: Vitalita. Vnitřní živost. Duševní aktivita.

Co chci teď žít: Své úkoly zvládám, i když se zdá, že jsou nad mé síly. Mám dostatek mentální energie na realizaci nápadů. Mám chuť pustit se do práce a udělat nebo dokončit, co je třeba. Má práce mi přináší radost a dostatek energie.

Všechno dělám hravě a s radostí.

Esence HABR OBECNÝ umožní pustit se do práce a udělat, co je třeba.

Navozuje: Vitalitu. Duševní aktivitu. Pocit chladné a jasné hlavy. Oživuje mysl a dodá nadšení k vyrovnání se s nároky, které jsou na člověka kladeny. Možnost změny, jistotu, sílu zvládat své úkoly. Radost a chuť a mentální sílu jít do akce. Přestanete před sebou hrnout své úkoly a povinnosti.

 

18. NETÝKAVKA ŽLÁZONOSNÁ (IMPATIENS)

Klíčová slova: Klid. Spolupráce. Trpělivost. Dobromyslnost.

Co chci teď žít: Zažívám pohodu na psychické i fyzické úrovni. Jsem vnitřně uvolněný, klidný a trpělivě spolupracuji s okolím. Pomalost okolí mě nechává klidným. Umím spolupracovat, stáhnout svou přímou aktivitu, nechat věci, aby se děly a cvičím svou trpělivost. S klidem nechávám své okolí projevit se.

Všechno má svůj čas.

Esence NETÝKAVKA ŽLÁHONOSNÁ  umožní zvládnout psychické a mentální podráždění. Navozuje trpělivost, klid a chuť ke spolupráci.

Navozuje: Pochopení a porozumění pro ostatní. Dobromyslnost, jemnost. Více klidu a diplomatického chování. Vnitřní nezávislost. Uvolňuje napětí, podrážděnost, vznětlivost, výbušnost.

– Součást krizové esence

 

19. MODŘÍN OPADAVÝ (LARCH)

Klíčová slova: Sebejistotu a ochotu to zkusit. Úspěch. Jít do akce. Věřit v úspěch (i finanční)

Co chci teď žít: Jsme odvážný hledat nové zkušenosti, lidi, hobby, abych poznal, co největší množství stránek mé osobnosti. Jsem otevřen pro nové názory, zkušenosti. Pouštím se i do složitějších úkolů s přesvědčením, že vše hravě zvládnu. Má sebedůvěra vzrůstá s každým i sebemenším úspěchem. Jsem dobrý a úspěšný ve všem do čeho se pustím. Jsem odvážný pustit se do čehokoli a stát se úspěšným.

Každý den mi nabízí nový začátek.

Esence MODŘÍN OPADAVÝ obnovuje sebejistotu a ochotu to zkusit. Jít do akce. Věřit v úspěch (i finanční)

Navozuje: Aktivitu a vytrvalost v započatém díle. Iniciativu. Otevřenost pro nové názory. Sebedůvěra vzrůstá s každým i sebemenším úspěchem. Jste schopni pustit se i do složitějších úkolů s přesvědčením, že je hravě zvládnete. Posiluje imunitu

 

20. KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ (MIMULUS)

Klíčová slova: Odvaha. Důvěra. Stabilita.

Co chci teď žít:  Osvobozuji se a s odvahou překračuji hranice svého strachu. Jsem sám sebou. Světem jdu se vztyčenou hlavou, klidně a vesele.  Pouštím se i do složitějších úkolů s přesvědčením, že vše hravě zvládnu. Jsem odvážný, plný síly bez ztráty citlivosti. Je v pořádku vyjadřovat své emoce. Vážím si své senzitivity.

Ve svém srdci nalézám víru, naději a lásku.

Esence KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ umožní sesbírat odvahu a čelit strachu.

Navozuje: Osvobozuje a překračuje hranice strachu. Vyvolává projevy odvahy, síly a porozumění bez ztráty citlivosti. Člověk přeroste své strachy a jde světem se vztyčenou hlavou, klidně a vesele. Uvolní se energetická dráha ledvin. Ledviny se osvobodí od strachu.

 

21. HOŘČICE POLNÍ (MUSTARD)

Klíčová slova: Vyrovnanost. Radost ze života.

Co chci teď žít: Jsem vnitřně vyrovnán, mám radost ze života a stále jasnější vidění. Jsem stabilních ve dnech dobrých i zlých. S nadhledem zvládám životní zkoušky a zlehka zdolávám životní překážky.

Věřím ve šťastnou budoucnost.

Esence HOŘČICE POLNÍ umožní rozptýlit tmavý mrak, aby znovu zasvítilo slunce.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní klid, radost a stálou jasnější náladu. Stabilitu ve dnech dobrých i zlých. Schopnost zvládat životní zkoušky a těžkosti.

Dobrá pro dospívající, kteří se cítí nešťastní a bezpříčinně se u nich střídají nálady!

 

22. DUB LETNÍ (OAK)

Klíčová slova: Síla. Výdrž. Hravost a radost ze života.

Co chci teď žít: Nechávám se vést svým vyšším JÁ.  Jsem pružný a odolný vůči stresu.  Život je cenný nejenom kvůli výkonům, ale jsou právě ty hravé a citově plnější momenty v životě, z nichž mohu čerpat sílu k novým činům. Dovoluji si odpočívat a nepracovat i za ostatní. Svou cenu nemusím dokazovat výkonem.

Zvládám všechny životní překážky.

Esence DUB LETNÍ umožní znovu získat sílu.

Navozuje: Pružnost a odolnost vůči stresu. Umožní vám odpočinout si. Schopnost překážky překonávat zlehka. Hravost a radost ze života. Srdce, cit a vitalita znovu oživnou.

 

23. OLIVA (OLIVE)

Klíčová slova: Síla. Vitalita. Energie.

Co chci teď žít: Odevzdávám se vnitřnímu vedení, zvládám největší námahu s vitalitou i v dobré náladě. Umím správně nakládat se svou životní energií. Rozeznávám potřeby svého těla a pokud potřebuje, poskytnu mu odpočinek, relax.

Celou mou bytostí proudí energie světla a lásky.

Esence OLIVA umožní doplnit a obnovit ztracenou energii.

Navozuje: Regenerace sil a znovunabytí rovnováhy. Flexibilní reakce v náročných obdobích života. Obnovuje energii a vitalitu a dobrou náladu. Ideální při akutních stavech. Vhodné pro matky během porodu, při kojení nebo bezesných nocí.

 

24.BOROVICE LESNÍ (PINE)

Klíčová slova: Sebehodnota. Pozitivní postoj.

Co chci teď žít: Znám svou vlastní hodnotu a sílu. Dokážu připustit své vlastní nedostatky s pocitem soucitu k sobě samému, s upřímnou lítostí, ne s pocitem viny. I se svými chybami jsem dokonalá bytost. Ve svém životě si zasloužím TO nejlepší. Odpouštím si a miluji se. Akceptuji, že bez nezdaru a omylů nemůže být dosaženo pokroku.

Odpuštění je klíčem ke štěstí.

Esence BOROVICE LESNÍ umožní zvládnout pocity viny.

Navozuje: Vnitřní osvobození, vyrovnanost.  Akceptování sebe sama. Uvědomění vlastní hodnoty a síly. Odpuštění sobě samému. Dokáže připustit své vlastní nedostatky s pocitem soucitu k sobě samému s upřímnou lítostí, ne s pocitem viny.

 

25. ČERVENÝ KAŠTAN (RED CHESTNUT)

Klíčová slova: Jistota. Důvěra. Pozitivní myšlení.

Co chci teď žít: S klidem a zdravou láskou pouští své blízké, neobávám se o ně a věřím, že se o sebe dobře postarají. Ke svým blízkým i cizím lidem vyzařuji v těžkých situacích pozitivní myšlenky, zdraví a odvahu. Věřím, že vše má své řešení s dobrým koncem. Řešení nechám na tom, komu náleží, včetně mých nejbližších. Nechávám věcem volný průběh.

Všechny mé myšlenky jsou pozitivní.

Esence ČERVENÝ KAŠTAN  umožní zbavit se strachu, abychom racionálně mysleli na rodinu a lásku.

Navozuje: Optimismus. Důvěru. Víra v dobré konce. Důvěra, odvaha. Schopnost pustit své blízké z očí, neobávat se o ně a věřit, že se o sebe dobře postarají. Ruší nezdravá energetická napojení např. mezi dítě-matka, žena-muž, zdravotní sestra-pacient, vychovatel-student, páníček-domácí mazlíček…atd.

Přináší schopnost pustit své blízké z očí, nepociťovat strach a věřit, že se o sebe postarají. Přichází optimismus. Důvěra, že vše dobře dopadne. Přestříhává pupeční šňůru.

 

26. DEVATERNÍK PENÍZKOVITÝ (ROCK ROSE)

Klíčová slova: Síla. Velká odvaha. Stabilita.

Co chci teď žít: Ve výjimečných stavech a v krizových situacích přerůstám sám sebe a umím zmobilizovat všechny své síly. Při vyhrocených situací jsem klidný a reaguji s chladnou hlavou. Mám sílu k řešení nepředvídatelných nebo složitých situací. Jsem zharmonizován v oblasti solar plexus.

Jsem v kontaktu se svou duší.

Esence DEVATERNÍK PENÍZKOVÝ umožní zbavit se děsivých snů, ohromujícího strachu, chvění žaludku, bolest v solar plexus

PROTIŠOKOVÁ ESENCE

Navozuje. Síla k řešení složitých situací. Přináší pocity skoro až nadlidské odvahy. Posiluje vnitřní přesvědčení. Vytrvalost v extrémních situací. Zharmonizování centra solar plexus.. pocity štěstí a bezpečí.

– Je součástí Krizové esence

 

27. VODA Z LÉČIVÝCH PRAMENŮ (ROCK WATER)

Klíčové slovo: Přizpůsobivost. Vnitřní svoboda. Flexibilita.

Co teď chci žít: Jsem otevřený, nemusím se držet svých teorií a pravidel, když jsem konfrontován s nějakým novým poznatkem nebo hlubší pravdou. Názorovou pružnost. Vnitřní radost a mír.  Schopnost přizpůsobení se a schopnost nechat odejít mentální koncepty. Vlídnost a laskavost, zejména pak ve vztahu k sobě. Nepotřebuji být lepší, než jsem.  Přijímám se takový, jaký jsem. Na situace a život se umím podívat i z jiného úhlu pohledu. Odpočívám a s lehkostí se bavím.

Přijímám nové poznatky a nechávám se unášet řekou života.

Esence VODA Z LÉČIVÝCH PRAMENŮ umožní , aby se lidi stali shovívavějšími a méně přísnými.

Navozuje: Flexibilitu. Názorovou pružnost. Vnitřní radost a mír.  Schopnost přizpůsobení se a schopnost nechat odejít mentální koncepty. Vlídnost a laskavost, zejména pak ve vztahu k sobě. Zbavíte se potřeby být lepší, než jste.  Přijímáte sebe takový, jací jste. Umožní vám podívat se na situace a život z jiného úhlu.  Odpočíváte a bavíte se.

 

28. CHMEREK ROČNÍ (SCLERANTHUS)

Klíčové slovo: Vnitřní rovnováha. Koncentrace. Rozhodnost.

Co teď chci teď:

Jsem vnitřně vyrovnán za všech okolností. Ve správný čas umím přijímat správná rozhodnutí.  Tvořím si vlastní názor. Jsem mnohostranný a pohyblivý a ve svém životě integruji stále více možností.

Naslouchám svému srdci.

Esence CHMEREK ROČNÍ  umožní lidem nasměrovat své myšlenky tak, aby jasněji viděli své možnosti a naučili se poznávat své vědomí.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní rovnováhu. Uklidnění. Jistotu. Stabilitu. Schopnost přijímat ve správný čas správná rozhodnutí. Schopnost vytvořit si vlastní názor.

 

29.SNĚDEK OKOLIČNATÝ (STAR OF BETHLEHEM)

Klíčové slovo: Psychický, emoční a fyzický klid.

Co chci teď žít: Cítím velkou živost, duchovní jasnost a vnitřní sílu. Probudil/a/ jsem se do slunečného dne, plného optimismu, radosti, odvahy a lásky. Mé tělo má samoléčivé schopnosti a ví, jak se „uzdravovat“ na všech úrovních. Jizvy na úrovni srdce jsou zahojené.

Zbavuji se všeho negativního.

Esence SNĚDEK OKOLIČATÝ umožní osvobodit mysl od smutku. „Léčí“ nezahojené jizvy na úrovni srdce.

Navozuje: Utišení duše a bolesti, vnitřní sílu a probuzení se. Regeneraci. Posílení nervového systému. Uvolňuje organismu hojivou energii a umožní jí působit ještě účinněji. Útěchu duše. Schopnost orientace. Energetické pročištění. Usnadňuje zapomenout na staré bolesti.

– Je součástí Krizové esence

 

30. KAŠTAN JEDLÝ (SWEET CHESTNUT)

Klíčová slova: Odolnost. Stabilita. Důvěra.

Co chci teď žít:  Rozeznávám šanci k rozhodující změně a nastupuji cestu k sobě samému. Mám odvahu činit jakékoli rozhodnutí. Důvěřuji ve vyšší vedení. Můj život je naplněn zářivým světlem.

Po každé noci přichází nové ráno.

Esence KAŠTAN JEDLÝ umožní rozhrnou závoj beznaděje a navrátit víru.

Navozuje: Důvěru ve vyšší vedení. Vysvobození. Znovunalezení sama sebe. Pochopení změny a nové šance. Víru. Schopnost zvládat životní překážky s důvěrou ve vítězství. Znovuzrození a vnitřní přerod. Vyrovnáte se se ztrátou blízkého. Mentální stabilitu. Odolnost.

 

31. SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ (VERVAIN)

Klíčové slovo: Sebekázeň. Ovládání. Vnitřní uvolnění.

Co chci teď žít: Přiznávám své ideje, ale zároveň uznávám také právo druhým na jejich vlastní názor. Naslouchám i jiným argumentům a názorům bez hodnocení. Ostatní umím bez námahy a tlaku nadchnout, inspirovat a strhnout s sebou. Své energie využívám s lískou, dokonale zaměřenou na cíl. Umím odpočívat a regenerovat své síly.

Harmonie vyrůstá ze srdce s vědomím, že je chráněna.

Esence SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ umožní využívat svou energii cílevědomě a s láskou k úkolu, který za to stojí.

Pomáhá polevit, odpočívat a regenerovat své síly

Navozuje: Sebeovládání, Zdravé nadšení. Inspirace. Vnášení světla do života jiných. Vnitřní

– přílišná horlivost, fanatizmus, neschopnost odpočívat pro přílišné zaneprázdnění mysli.

 

32. VINNÁ RÉVA (VINE)

Klíčové slovo: Moudrá autorita. Zdravé sebeprosazení.

Co chci teď žít: Respektuji názory ostatních. Jsem moudrý vůdce s porozuměním, milovaný pedagog, který vlastní přirozenou autoritou.   Umím dobře delegovat a dát své vůdčí vlastnosti do služeb většího úkolu. Pomáhám druhým najít si svou vlastní cestu.

Vládnout znamená sloužit.

Esence VINNÁ RÉVA umožní projevit více porozumění. Pomáhá lépe pouštět zabudovaná dogmata.

Navozuje: Schopnost pomáhat druhým. Být nástrojem vyššího vedení. Přirozená autorita, bez potřeby prosazovat pouze sebe a své názory. Pozitivní vůdčí schopnosti. Moudrý vůdce. Respekt vůči ostatní.

 

33. VLAŠSKÝ OŘECH (WALNUT)

Klíčová slova: Adaptabilita. Stabilita. Nový začátek.

Co chci teď žít: Jsem vnitřně osvobozený a kráčím kupředu k novým horizontům naplněný svým životním úkolem, neovlivněný vnějšími okolnostmi a oproštěn od názoru druhých, otevřený vnitřním vnuknutím. Mám odvahu uskutečnit jakékoli změny v životě. Nechávám za sebou staré hranice a omezení a mám odvahu začít úplně znovu. Osvobozuji se ze stínů minulosti. Končím ze zastaralými konvencemi.

Každé mé pozitivní rozhodnutí mě přibližuje k cíli.

Esence VLAŠSKÝ OŘECH je přínosem pro všechny, kteří se rozhodli udělat v životě krok kupředu. Skončit se zastaralými konvencemi. Nechat za sebou staré hranice a omezení a začít úplně znovu.

Navozuje: Nezaujatost. Adaptabilitu. Opuštění minulosti. Umožňuje nový začátek – např. změna zaměstnání, rozvod. Děti – jakékoli změny. Nástup do školky, školy, střídavá péče, rozvod rodičů  apod.. Člověk je imunní proti vnějším vlivům a otevřený vnitřním vnuknutím. Definitivní osvobození ze stínů minulosti.

 

34. ŽEBRATKA BAHENNÍ (WATER VIOLET)

Klíčová slova: Pokora. Moudrost. Otevření se

Co chci teď žít: Jsem otevřen společenským kontaktům. Pro druhé jsem vzorem vyrovnaného a vnitřně nezávislého člověka. Do záležitostí nezasahuji, ani když vidím věci jinak. Vím, že Já potřebuji svět a svět potřebuje mne. Vím, kdo jsem, umím se sebou dobře zacházet.  Mám rád (a potřebuji) i chvíle, které trávím sám se sebou.

Ve svém životě dělám vše s láskou a pokorou.

Esence ŽEBRATKA BAHENNÍ umožní vycházet s lidmi přátelsky a udržet si svou hrdost. Přiblížit se ostatním.

Navozuje: Moudrost. Nezávislost. Klid. Důvěru. Pokoru. Usnadňuje společenské kontakty. Otevřenost. Pro druhé je vzorem vyrovnaného a vnitřně nezávislého člověka.

 

35. BÍLÝ KAŠTAN (WHITE CHESTNUT)

Klíčová slova: Klid. Schopnost rozlišovat.

Co chci teď žít: Netrápím se zbytečnými, neustále se opakujícími se myšlenkami, které mi „krouží“ hlavou. Umím vystoupit ze své samomluvy.  Vím, že z vnitřního klidu se „vynoří“ řešení jakéhokoli problému. Se svou myšlenkovou silou dokážu konstruktivně pracovat. V mé hlavě je klid a mír.

V mé duši je klid a mír.

Esence BÍLÝ KAŠTAN umožní zbavit se duševního kolotoče.

Navozuje: Vyrovnanost. Vnitřní klid a mír. Konstruktivní využití mentální úrovně. Umožní vystoupit ze svých myšlenek. Přináší vyrovnanou mysl. Jasnou a chladnou hlavu se schopností lépe se soustředit a uvažovat metodicky a konstruktivně. Vystoupíte ze své samomluvy.

 

36. SVEŘEP VĚTEVNATÝ (WILD OAT)

Klíčová slova: Zaměření. Nalezení životního směru.

Co chci teď žít: Mám jasné představy o svém cestě, co bych chtěl dělat a s kým. Jsem schopná ambiciózní bytost, která dělá úspěšně, podle okolností, i několik povolání najednou. Mám jasné představy a ambice a nic mě od nich neodradí. Znám svůj potenciál a dokáži jej rozvinout.

Spojuji se se svým vnitřním já.

Esence SVEŘEP VĚTNATÝ umožní pochopit vlastní potenciál a dokonale ho rozvinout.

Navozuje: Jasné představy o své životní cestě. Rozhodnost. Vnitřní jistotu, klid. Nalezení pravého životního poslání. Schopnost dělat dobře mnoho věcí, podle okolností i několik povolání najednou a úspěšně.

 

37. PLANÁ ŠÍPKOVÁ RŮŽE (WILD ROSE)

Klíčové slovo: Životní síla. Chuť do života.

Co chci teď žít? Raduji se ze života. Mám chuť pustit se do čehokoli, jsem aktivní. Má činnost mi přináší radost a naplnění. Moje žití mě baví. Můj život je krásný a zajímavý.

Od života dostávám jenom to, co si zasloužím.

Esence PLANÁ ŠÍPKOVÁ RŮŽE obnovuje životní sílu a vůli žít

Navozuje: Radost a chuť do života. Aktivitu. Vnitřní motivaci. Nový zájem o život. Potěšení ze života

Člověk denně nachází nový zájem o život.

 

38. VRBA ŽLUTÁ (WILLOW)

Klíčové slovo: Zodpovědnost za svůj život, osud.

Co chci teď žít? Dobrou náladu. Jsem schopen odpustit a zapomenout minulé nespravedlnosti, takže si život mohou znovu užívat. Rozeznávám spojitost mezi svým myšlením a vnějšími událostmi a akceptuji je. Už vím, že pouze zbavením se křivd mohu „uchopit život do svých rukou“. „Já jsem mistrem svého života“.

Myslím a jednám pozitivně.

Esence ŽLUTÁ VRBA umožní získat pozitivní základní postoj, kdy člověk přejímá za svůj osud plnou zodpovědnost.

Navozuje: Dobrou náladu. Schopnost odpustit a zapomenout minulé nespravedlnosti, takže si život mohou znovu užívat. Tímto způsobem si přitahují pozitivní životní okolnosti a vztahy. Dřívější „oběť“ bere svůj osud sama do vlastních rukou.

„Až zbavením se pocitu křivdy, zloby  můžeme uchopit život do svých rukou“ Iva H.

 

 

 1. KRIZOVÁ ESENCE (RESCUE REMEDY) – OBSAHUJE 5 ESENCÍ
 • Cherry Plum (Slíva třešňová) – zoufalství, strach ze ztráty sebekontroly, hysterie
 • Clematis (Bílá lesní réva) – nepozornost, lhostejnost, bezvědomí
 • Impatiens (Netýkavka žlázonosná) – netrpělivost, předrážděnost, silné vnitřní napětí
 • Rock Rose (Devaterník penízkovitý) – nezvládnutelný strach, úzkost, panika, bolest
 • Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý) – následky fyzického nebo psychického šoku

 

Rescue produkty jsou nejznámější a nejrozšířenější kombinací Bachových esencí. Používají se ve všech krizových a šokových situacích, přičemž pod pojmem šok nebo krize rozumíme všechno, co narušuje náš energetický systém – od stavu rozčilení, vnitřního strachu a napětí, příjmu špatné zprávy, až po těžkou nehodu či ztrátu vědomí.

Přinášejí úlevu, vnitřní klid a harmonii uvnitř vás a okolo vás.

Rescue produkty fungují také jako stabilizační a podpůrný prostředek při různých terapiích. Podporují v těle člověka sebeléčivé síly, které se snižují právě prožívaným traumatem, vnitřním neklidem, strachem a úzkostí.

 

NAVOZUJÍ:
 • Harmonizuje emoce a tím nás stabilizuje, zklidňuje.
 • Uvolňuje napětí, stres, strachy, úzkost, paniku.
 • Zabraňuje šoku, traumatu, hysterii, neadekvátním reakcím.
 • Pomáhá nastartovat samoléčivé síly organismu.
 • Urychluje uzdravování a rekonvalescenci.
 • Stabilitu. Uklidňuje a harmonizuje, přináší psychickou pohodu pro klidnější prožití dne.

 

VŠECHNY BACHOVY ESENCE VČETNĚ KRIZOVÉ ESENCE NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI, ALE MŮŽOU JI VELMI DOBŘE DOPLNIT A PODPOŘIT.

Bachova květová terapie je součástí všech Transformačních terapií a pomáhá posilovat účinky celého transformačního procesu. Klient po terapii odchází z poradny s esencí namíchanou přímo na jeho problém. Užívá ji dle specifické potřeby svého těla po dobu, kterou si jeho tělo vyžádá.

Další příspěvky