Rodičovská terapie & koučink – jak pomoci dítěti

Iva Hemska

9. 6. 2021

Transformační terapie & koučink řeší: 

 

 • Problémy, potíže vašeho dítěte.
 • Umožní nastartovat nebo rozvíjet jeho potenciál.  
 • Zharmonizuje život celé rodiny.

Čím je spokojenější  mamka I taťka, tím  spokojenější jsou vztahy v celé rodině.  Jakékoli problémy dětí vám ukazují témata, které potřebujete i vy vyřešit. A pokud řešení problémů dětí uchopíte jako výzvu i pro sebe, tak je to  největší a nejrychlejší příležitostí k osobnímu růstu.

Celému procesu je přítomen pouze jeden rodič (většinou mamka).  Dítě přítomno není. Pro děti je velmi stresující naslouchat rozhovoru o svých nedostatcích, problémech a trápeních. Děti na terapii reagují skvěle, i když nejsou fyzicky přítomny!

S terapií & koučinkem bez přítomnosti dítěte mám velmi dobré, mnohaleté zkušenosti. Řeší jakékoli problémy a potíže s učením, chováním, vztahy, sourozenci, při sportu…atd. Výsledky jsou rychlé a stabilní.

Pracuji na problémech dětí všech věkových kategorií, včetně miminek.

 


Kde vězí příčina problémů?

Častá chyba v komunikaci dospělých s dítětem je předpoklad, že dítě ví, co chce, nač myslí a dokáže argumentovat.

Vaše děti leckdy ještě nemají komunikační dovednosti a tak tápou, cítí strachy, nejistotu, napětí, úzkost. A pokud se neuvolní, postupně se vše v nich ukládá nebo naopak vybíjí ven.

Intuitivní numerologie, zařazená do sezení vám umožní konečně pochopit sebe a své děti. Emocionální chování  dítěte. Proč se děje, co se děje. Na co se při rozvoji dítěte momentálně zaměřit. Co jej v tuto chvíli nejvíce ovlivňuje…   Více >>>


Proč pracuji pouze s rodičem?

Pro mne je práce pouze s dítěte nedostačující. Pomůže, ale pouze do té doby dítě než opět podlehne vlivu prostředí. Dítě nemá šanci se mezi dospěláky vymezit. Rodič je primární autorita a dítě si vše ukládá jako “ANO”.

Své rány promítáte na své děti a řešíte, co s nimi není v pořádku a co potřebují napravit, protože si neuvědomujete tuto projekci, která je ve skutečnosti jen odrazem vaší vlastní nezpracované bolesti z dětství.

 

Jako rodič do svých dětí projektujete svoje obavy a minulé zkušenosti.

Pokud máte problém se svým dítětem, není to o něm, ale o nevyléčeném aspektu ve vás samých. Pokud se změníte vy, vaše dítě se také změní. Toto pravidlo je bez výjimek.

Dítě je fantastický potenciál, který v sobě může rozvinout, co chce, pokud mu to umožníte.

Práce na rozvíjení se rodiče a dítěte je mou prioritou. Sebevědomí, které si dítě vytvoří v dětství jej ovlivňuje po celý dospělácký život (vztahy, práce, sport, koníčky, sebeprezentace, zdraví.. atd.).

Jak jednáte a zacházíte se svými dětmi, tak s nimi budou zacházet další lidé v jejich dospělosti. Denně se svými klienty odstraňuji přesvědčení, vzorce chování, které se jim v dospělé realitě vrací skrze nejbližší – partnera, děti, tchýni a tchána, ale i od přátel a cizích lidí (šéf, spolupracovníci..atd.).

 

Milí rodiče, dávejte si proto pozor, jak své děti vnímáte, jak je hodnotíte, jak o nich mluvíte. Vaše postoje, výroky a atmosféra, kterou doma vytváříte, budují nový emoční svět vašeho milého. Tak ať jsou šťastné a spokojené! 

 


Co umožní Transformační terapie & koučink rodiči?
 • Odhalíme talenty, dary vaše a vaše i dítěte. Zjistíte, co potřebuje dítě ke svému zdravému vývoji.
 • Pochopíte emoční nastavení vašeho dítěte.
 • Proč se chová, tak jak se chová.
 • Jak s ním komunikovat.
 • Proč má problémy a co s nimi.
 • Uvědomění si toho, co přesně chcete jinak a proč.
 • Podíváte se na svou situaci z více úhlů pohledu.
 • Naleznete v sobě to nejlepší řešení své situace.

 

Chcete-li aby vaše děti žily v dospělosti život dle svých představ, tak je musíte nejprve pochopit. Všechny problémy děti versus rodiče pochází z nedorozumění, nepochopeni. A přitom je na začátku myšleno vše s dobrým úmyslem. Každý z nás se narodí, jako originál. Ne jako kopie mamky nebo taťky – bohužel, plno dětí se kopii svých rodičů stává, aniž by vědomě chtěly.

Během Transformační terapie & koučinku  pracuji na harmonizaci rodiče i dítěte.

Jak pracuji?

Přes čísla v datu narození konečně pochopíte, proč má vaše dítě problémy. Jaké má schopnosti.  Pomocí kineziologie One Brain a svalového testování (přes rodiče) nalezneme a odstraníme myšlenkové, emoční, pocitové a energetické bloky z mysli i celého těla u rodiče i dítěte.
Teprve potom se může nastartovat a projevit potenciál dítěte. Celý proces doladíme Bachovou terapií, vytestováním vhodných Bachových esencí, opět pro rodiče i dítě.  Jak říkám: “V ceně  jedné terapie máte terapie dvě.”

Inspiruji a vedu rodiče, jak žít vědomě a spokojeně ve všech svých rolích.


Co ode mne neuslyšíte?

Jak vychovávat děti, a že své dítě vychováváte špatně!


S čím mohu pomoci?

Například:

 • Nespavost, strach, smutek, nedostatek sebevědomí, vztek, agresivita, zlost, potíže s učením, nesoustředěnost, neposednost, zapomínání, neposednost, zapomínání, příliš emotivní.
 • Štítění se hmyzu, odpor k jídlu, přejídání se, nechutenství.
 • Ubližování druhým, silná ctižádost, vyrušování, agresivita, roztěkanost, neschopnost navázat kontakty, stud, nedostatek sebevědomí, nechutenství, strach ze změn.
 • Stesk po domově, náročný nástup do školky, školy, žárlivost, narození sourozence, rivalita mezi sourozenci, nízká sebedůvěra, plachost, vyhýbání se kolektivu, šikana, neumí se prosadit.
 • Tiky, noční můry, noční pomočování, zácpa, pokakávání, závislost na rodičích, miminka brečí, hysterické záchvaty, vyžadují pozornost, dětičky nemají rády změny, alergie, ekzémy.
 • Časté nebo opakující se nemoci, Slabý imunitní systém. Problémy s učení, spolužáky.
 • Nastartování potenciálu, rozvoj schopností.

 

Doporučuji jako doprovodnou terapii během jakékoli léčby. Výborně se doplňují.

 

Co se u dětí změní?

Všechno.

A konečně dítě dostane možnost rozvíjet své talenty a potenciál, s kterými se narodilo. Otevřete mu budoucnost, v které se bude cítit bezpečně, láskyplně, sebevědomě.
Vytvořené programy v dětství vytvářejí přítomnost a tím pádem i v budoucnost.. Spolu umožníme vaším dětem tvořit  si programy, jejichž základem je sebevědomí, láska  a radost ze života. A to je základem spokojeného, úspěšného a zdravého žití.

Transformační terapie & koučink – problémy dětí, nenahrazuje lékařské ošetření a vyšetření. Nenahrazuje odbornou psychologickou a psychiatrickou pomoc.

 

Jedna z recenzí:

Konečně klidné noci – Monika

Dobrý den Ivanko, píši, jak jsme na tom po Rodičovské terapii&koučinku.

Snažila jsem se na to nemyslet a nějak nás nesledovat. Nejdřív bylo vidět, že Vojta můj mladší syn už klidně spinká. Už žádný pláč a noční návštěvy u mě. Děsy jsou pryč. Pokud se teď vzbudí, tak se jen slovně ujistí, že jsem tam taky a rozsvítí si lampičku. Spinká dál. Jsem moc ráda, že se mu ulevilo a už se nebojí.

A teď já. U mě je také velká změna. Cítím velkou úlevu vnitřně, žádný tlak a strach už nepociťuji. Když mi manžel volá, že se zdrží nebo mi nebere hned telefon, tak jsem se přistihla, že dokáži na to přestat myslet a mohu dělat jiné věci. To dřív nešlo. Pořád mě to svazovalo a myšlenky byly pouze u toho, zda je v pořádku a tak. Stejné je to i u zbytku rodiny. Zvládla jsem v pohodě i výlet syna se školou.

Ivanko a to jen díky Vám 🙂 moc Vám děkuji za milé přijetí a pochopení.  Monika

Chcete mít spokojené šťastné dítě?
Chcete si užívat rodinného života v klidu a pohodě?
Chcete vidět, jak se vaše dítě spokojeně rozvíjí a užívá si života?

Pište, volejte. Se mnou kdykoli, cokoli otočíte ve prospěch vás i vašeho dítěte.

Veškeré terapie je možné provést i online – přes telefon. 

Další příspěvky